Mıhçıoğlu Makine

Mıhcıoğlu Makine 1970 yılında Plastik Enjeksiyon Makineleri ve Plastik Granür Makineleri imalatı yaparak makine sanayi sektörüne girmiştir. 1984 yılından itibaren Tekstil Sektörü için Geri Dönüşüm Tesisleri, Tarak Makineleri, Elyaf Kesme Makineleri ve Karnet Makineleri imalatı yapmıştır.

Bizi Takip Edin
 

Kurumsal

Hakkımızda

Mıhcıoğlu Makine 1975 yılında Plastik Enjeksiyon Makineleri ve Plastik Granür Makineleri imalatı yaparak makine sanayi sektörüne girmiştir. 1984 yılından itibaren Tekstil Sektörü için Geri Dönüşüm Tesisleri, Tarak Makineleri, Elyaf Kesme Makineleri ve Karnet Makineleri imalatı yapmıştır.

Mıhcıoglu Makine bir aile şirketidir. Şirketin kurucusu Yönetim kurulu başkanı Sayın;Mehmet İlhami Mıhçıoğlu Gaziantep de makinecilik sektöründe önde gelen usta isimlerden biridir. Bizlerde bu isim ışığı altında ve tecrübelerini kendimize ilke edinerek Mıhçıoğlu Makine olarak faaliyetlerimize devam etmekteyiz. Firmamızın ilk kuruluş yılı 1975 yılında Gaziantep’in küçük sanayi sitesinde kurulmuştur. İlk olarak işe başladığında Esnaf ve Sanatkarlar odasına kayıt ile işe başlamıştır.

about-us
about-us-2

Gaziantep’in sanayisi münasebetiyle plastik kırma ve enjeksiyon ve ayakkabı, terlik makineleri üretimi yapmıştır.Sonrasında aynı iş yerinde tekstil geri dönüşüm makinelerini üretmeye ve Gaziantep pazarının dışında Türkiye pazarına satış yapmaya başlamıştır. Tekstil geri dönüşüm makineleri üretimimiz ilk olarak 1984 yılında üretime başlamıştır.

Bu makineler arasında ilk olarak Elyaf kesme M50 olarak üretime başlanmıştır. Daha sonrasında karnet, ön açıcı, ambar gibi tekstil geri dönüşüm faaliyetlerinde kullanılan makinelerin üretimine başlanmıştır. Bu üretimlere başladıktan sonra artık atölyemizin ve istihdamımızın artması için yer değişikliği şartı ile karşılaşmışızdır. Daha büyük bir işletmeye geçmenin zamanı geldiğine kanaat getirerek işletme yer değişikliği ile üretimimize kaldığımız yerden ve müşterilerimize daha iyi hizmet sunabilmek için 2000 yılında taşınma işlemi başlamıştır ve faaliyetlerimizi sürdürmeye devam edilmiştir.

Sonrasında Gaziantep Organize Sanayi Bölgesinde hem müşteri ihtiyacı hem de yerinde ihtiyaçlara çözüm üretebilmek ve istihdam sağlamak amacıyla Organize Sanayi Bölgesine taşınma işlemi sağlanmıştır. Gaziantep Organize Sanayi Bölgesinde çalışmalarımıza ve üretimimize daha verimli bir şekilde, dünyadaki sayılı firmalar arasında olmak için çalışmalarımıza yenilikçi ruhumuz ile devam etmekteyiz.

Firmamız tekstil geri dönüşüm adına olan ürünlerin imalatını yapmaktadır.Ayrıca üretim hattı olarak keçe ürününün üretim hattını kurmaktayız.

Firma ilkemiz olarak doğruluk, çok çalışma ve yenilikçi ürünler ile dünya pazarında söz sahibi olmaktır.

about-us-3
img

Kalite Grafiğimiz

Profesyonellik0%
Gelişime dönük fikirler0%
Son teknolojiye uygunluk0%
×